Forum Gündemi :
*  Yeni Netflix özelliği ile izlemeye devam et değişimi
0
Yorum
187
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Çevrimiçi
Webmaster
*******
978
MESAJLAR
971
KONULAR
4
REP PUANI
Site Kurucusu
Jul 2020
(Kayıt Tarihi)
Undisclosed
(Cinsiyet)
#1
07-04-2020, 07:54 PM
Netflix, kullanıcı odaklı yenilikler yapmaya devam ediyor. Rakiplerinin Corona pandemisinde palazlanması ile vites yükselten platform, kullanıcı deneyimini geliştirmenin peşinde.  İşte yeni Netflix özelliği ve getirdikleri:

Yeni Netflix özelliği neler sunacak?
Netflix bu özelliği tüm mecralarda kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Şu an için ABD’de yayınlanan güncellemeye göre, artık izlemek istemediğimiz içeriklerden kurtulmak daha kolay olacak.

Netflix, daha önce beğenmeyip, yarıda bıraktığınız içerikleri sürekli olarak karşınıza çıkarıp, devam etmeniz için rahatsız edici bir hatırlatma yapar.
Bu konuda kullanıcılardan gelen geri dönüşleri değerlendiren platform, yarıda bırakıp devam etmek istemediğiniz içerikleri  hatırlatmadan kaldırmak mümkün hale geliyor.

[Resim: yeni-netflix-ozelligi-izlemeye-devam-et-2.jpg]

İzlemeye devam et sekmesine tıkladığınızda karşınıza, oynat, bölümler gibi seçenekler çıkıyordu. Şimdi bu seçenekler arasına satırdan sil şeklinde bir özellik de eklendi. Bu özellik sayesinde artık, izleyip yarıda bıraktığınız ve tekrar haturlamak istemediğiniz içerikleri sonsuza dek silebilceksiniz.


Aslında daha önce de, bir şekilde içeriği önerme diyebiliyor ve bir süre istemediğiniz içerikleri görmek zorunda kalmıyordunuz. Bir süre sonra ise sistem yeniden bu görmek istemediğiniz içerikleri izlemeye devam et şeklinde hatırlatmaya başlıyordu.

Çok basit bir değişiklik gibi görünse de, platformun istemediğiniz içeriği sürekli önünüze getiriyor olması sinir bozucu olabiliyordu. Son dönemde ise Sosyal Medya tartışmalarının odaklarından biri olan platform, son olarak TBMM’de de yasaklanmıştı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, yeni Netflix özelliği gerçekten de kullanışlı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Hızlı Menü: