Forum Gündemi :
*  PlayStation 5 satış tarihi için ortaya atılan son iddialar
0
Yorum
121
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Çevrimdışı
Webmaster
*******
978
MESAJLAR
971
KONULAR
4
REP PUANI
Site Kurucusu
Jul 2020
(Kayıt Tarihi)
Undisclosed
(Cinsiyet)
#1
08-30-2020, 09:42 PM
Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bir kez daha çıkış tarihi kasım ayında olacak yönünde bilgiler geliyor. PlayStation 5 en son Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 bağlantı desteklerine sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti. Firma şu an PS4’te WiFi 4, PS4 Pro’da ise WiFi 5 kullanıyor, diğer taraftan şu an PS4’te Bluetooth 2.1, PS4 Pro’da ise Bluetooth 4.0 yer alıyor denilmişti. Merakla beklenen konsol, sağlam kaynakların yeni bilgisine göre tam olarak kasım ayının ikinci haftasında satışta olacak. Eylül ayında ise ön sipariş sürecine girecek konsol, aktarıldığı kadarıyla rakip Xbox Series X’e oranla biraz geç kalacak. Kaynaklara göre Series X direkt olarak kasım ayının ilk haftasında raflara çıkarılacak. Her iki konsolun da kasım ayında Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Ancak stok sorunları nedeniyle konsolun ancak aralık ya da ocak gibi rahat şekilde Türkiye’de bulunabilir hale geleceği düşünülüyor.
[Resim: PlayStation-5-404.jpg]
PlayStation 5 oldukça güçlü olacak Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. 
Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.


Hızlı Menü: