Forum Gündemi :
*  Intel, Logo Tasarımlarında Köklü Değişikliğe Gidiyor
0
Yorum
97
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Çevrimiçi
Webmaster
*******
978
MESAJLAR
971
KONULAR
4
REP PUANI
Site Kurucusu
Jul 2020
(Kayıt Tarihi)
Undisclosed
(Cinsiyet)
#1
09-04-2020, 09:50 PM
Intel, işlemcilerinde yeni Evo markasını kullanmaya başlıyor. Bununla birlikte ürün ailelerinin logoları da yenileniyor.

Justia Trademarks veritabanında kısa zaman önce yeni logolar tespit edilmişti. Intel’in tespit edilen yeni logolarına bakarsak şirkette köklü bir logo değişim süreci başlıyor. Core ve Inside markalarının yanı sıra Intel markalaması tamamen yenilenebilir. Buna ek olarak “Evo powered by Core” ibareli yeni bir logo da mevcut.

[Resim: Intel-Logo-640x350.jpg]
Intel, bu sızıntılar sonrasında yenilikleriyle birlikte logolarını da gözler önüne serdi. 11. Nesil Intel Core işlemci ailesini barındıran dizüstü bilgisayarlar, artık Intel Evo platform markasının etiketini taşıyacak. Bu rozeti almaya hak kazanan ürünler, Project Athena projesinin ikinci sürümüyle birlikte gelen özellikleri de taşımak zorunda.
[Resim: Intel-Evo-powered-by-Core-640x351.jpg]
Gün yüzüne çıkan yeni logolar daha endüstriyel ve minimalist bir görünüme sahipken Intel adının etrafındaki halka artık yer almıyor. Oldukça sade bir görünüme sahip olan logoların sağ alt köşesindeki kareler ise gözden kaçmıyor.
[Resim: Intel-Yeni-Core-iris-Xe-Evo-640x354.jpg]
Tasarımların üçü gri, siyah ve beyaz renk tonlarına sahipken, Intel Inside logosunda mavi tonlar kullanılmış ve metin rengi beyaz seçilmiş.
[Resim: Intel-Logo2-640x314.jpg]


Hızlı Menü: