Forum Gündemi :
*  Google Meet, Chromecast İçin Kullanıma Sunuldu
0
Yorum
98
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Çevrimdışı
Webmaster
*******
978
MESAJLAR
971
KONULAR
4
REP PUANI
Site Kurucusu
Jul 2020
(Kayıt Tarihi)
Undisclosed
(Cinsiyet)
#1
08-20-2020, 10:28 AM (Son Düzenleme: 08-20-2020, 10:28 AM, Düzenleyen: Admin.)
[Resim: google-meet-750x375.jpg]
Google Meet, Chromecast ve Chromecast özelliğini barındıran cihazlara geliyor.
Google Meet uygulaması, önümüzdeki birkaç gün içinde Chromecast’te ve Chromecast özellikli cihazlarda kullanılmaya başlanacak. Google’ın duyurduğu yeni güncelleme ile birlikte, Chromecast destekli TV’lerde Meet uygulaması üzerinden aramalar yapılabilecek. Google, koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kurallarının uygulandığı bu günlerde, insanların aileleri ve meslektaşları ile bağlantı kurabilmeleri için böyle bir güncellemeyi planladıklarını açıkladı. Ayrıca, yeni güncelleme ile uygulamanın uzaktan eğitime de destek olacağını söyledi.
Google Meet’i Chromecast’te kullanabilmek için bir Google hesabına, Chrome’un en son sürümüne ve Chromecast cihazınızda en son yazılıma sahip olmanız gerekiyor. Bir toplantıya katılıp yayın başlatmak için, öncelikle toplantıya Google Takvim veya Meet uygulaması üzerinden erişerek, “Toplantıyı yayınla” seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Bu seçeneği seçtiğinizde size hangi cihaz üzerinden yayın yapacağınızı tercih edebileceğiniz bir liste de sunulacak.
Ayrıca, halihazırda bir toplantıda iseniz, görüntüyü TV’nize de aktarabileceksiniz. Görüşme sırasında üç noktalı menüye tıklayarak “Bu toplantıyı yayınla” seçeneğini seçip, çıkan listede televizyonunuzu seçerseniz görüntü televizyona aktarılıyor. Tabii ki tüm bunların yanında dilediğiniz zaman yayını durdurma seçeneğiniz de mevcut olacak. Ancak Chromecast’lerin yerleşik bir mikrofonu bulunmadığından dolayı, görüşme sırasında sesinizi akıllı telefonunuzdaki mikrofon algılayacak.
Son olarak, daha önce de farklı cihazları desteklemesi için güncellenen Google Meet’in artık birçok cihazda kullanılabilir hale getirildiğini söyleyebiliriz.


Hızlı Menü: