Forum Gündemi :
*  Bill Gates koronavirüs salgınının biteceği tarihi açıkladı
1
Yorum
123
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Çevrimiçi
Webmaster
*******
978
MESAJLAR
971
KONULAR
4
REP PUANI
Site Kurucusu
Jul 2020
(Kayıt Tarihi)
Undisclosed
(Cinsiyet)
#1
08-11-2020, 10:36 AM
Bill Gates tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarına devam ediyor. Microsoft’un kurucularından Bill Gates, koronavirüsün biteceği tarihi kamuoyuyla paylaşı.
Gates’e göre koronavirüs, 2021 yılında zengin ülkelerde 2022 yılında ise tüm dünyada biteceğini öngörüyor. Aşı çalışmalarıyla ilgili de bilgi paylaşan Gates, aşıların yan etkilerini kontrol etmek için üç veya dört ay gibi bir süreye ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Gates bununla birlikte Rusya ve Çin gibi ülkelerde aşı geliştirme baskısının çok yüksek olduğunu da ifade etti.  Gates Vakfı’nın önümüzdeki yıl düşük gelirli ülkelere koronavirüs aşılarını dağıtmak için 150 milyon dolar bağış yapacağı da belirtiliyor.
[Resim: Bill-Gates-234.jpg]
Bill Gates, koronavirüs salgınıyla ilgili daha önceden de açıklamada bulunmuştu Yakın zamanda normal hayata dönmenin mümkün olmadığını söyleyen Gates, aşı çalışmalarının devam ettiğini ve virüs salgınıyla ilgili bir aşı bulunması halinde fon desteğinde bulunacağını da ifade etmişti. Bill Gates geçtiğimiz nisan ayında da konuyla ilgili açıklamada bulunmuştu.vMicrosoft’un kurucusu aşı haricinde geliştirilen bir test sayesinde insanların evlerinde test yapabileceklerini dile getirmişti. Evde yapılan gebe testi gibi çalışan sistem burundan alınan bir örnek ve bu örneğin sıvıyla koyulmasıyla çalışıyor. Bu işlemlerin ardından sıvı şeride dökülüyor ve kişide koronavirüs varsa şerit renk değiştiriyor. Gates geliştirilen bu testin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulabileceğinden söz etmişti.
Çevrimdışı
Webmaster
*******
123
MESAJLAR
90
KONULAR
2
REP PUANI
Site Kurucusu
Jul 2020
(Kayıt Tarihi)
Undisclosed
(Cinsiyet)
#2
08-11-2020, 04:55 PM
paylasim icin tesekkurler


Hızlı Menü: